Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş.

Mustafa Nevzat, Dünyanın Öncü İlaç Fuarı CPhI Istanbul'a katıldı.

2012 yılından itibaren bir Amgen kuruluşu olarak uluslararası düzeyde faaliyet gösteren ve Türk ilaç endüstrisinin gelişiminde 93 yıldır öncü rol üstlenen Mustafa Nevzat, dünyanın lider ilaç fuarı olarak kabul edilen ve bölgesel olarak bu sene üçüncüsünü düzenlenen CPhI İstanbul’un sponsorları arasında yer aldı.

Halen 4 kıtada 15’in üzerinde ülkeye bitmiş ürün ve hammadde ihracatı yaparak son 2 yıldır ilaç sektöründe Türkiye’nin ihracat lideri konumuna yükselen Mustafa Nevzat, 1-3 Haziran tarihleri arasında düzenlenen CPhl’ın sponsorları arasında yer aldı. İstanbul Kongre Merkezi’nde 200 firma ve 4 binden fazla sağlık profesyonelinin bir araya geldiği CPhI İstanbul’da, 25'den fazla ülkeden 200'ü aşkın katılımcı firma, 40'dan fazla ülkeden 4 bin 500 ziyaretçi ile buluştu.

Dünya ilaç devlerinin Avrasya'daki ortak buluşma noktası CPhI Istanbul 2016, bünyesindeki konferanslar ile sektördeki yatırım ve iş fırsatları, yasal mevzuat ve politikalar, üretim, AR-GE, yeni teknolojiler, tedarik zinciri gibi ana konu başlıklarını gündeme taşırken yeni pazarları ve buralardaki iş potansiyellerini de mercek altına alındı.

Yerli ilaç üreticilerini, küresel hammadde, makine, ambalajlama çözümleri ve kontrat hizmetleri tedarikçileri ile bir araya getiren fuar, aynı zamanda kendi piyasalarına fiyat avantajlı ilaçları sunmak isteyen çok sayıda bölgesel ziyaretçiye tedarikçi ve üretici iş ortağı bulma fırsatı da sundu.

Sektördeki yenilikler ve hasta beklentileri doğrultusunda, Amgen & Mustafa Nevzat’ın yol haritasını belirleme konusunda CPhI İstanbul Fuarı’nın yeni ufuklar açtığını belirten Amgen Türkiye & Mustafa Nevzat Genel Müdürü Ali Toker sözlerine şöyle devam etti; “Amgen & Mustafa Nevzat olarak sektörün nabzının attığı CPhl İstanbul 2016 İlaç Fuarı’na destek olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye, ilaç sektöründe dünyanın öncelikli ülkelerinden biri olup Hedef 2023 çerçevesinde önemli potansiyelleri de barındıyor. Amgen & Mustafa Nevzat olarak sorumluluklarımızın farkındayız ve ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için destek vermeye hazırız.

Pencereyi Kapat