Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş.

MUSTAFA NEVZAT 90 YILLIK YOLCULUĞUNU ÖZEL KONSERLERLE KUTLUYOR

Mustafa Nevzat, Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt olmanın gururunu "90. Yıl Konserleri" ile kutlamaya başladı. Genel sanat yönetmenliğini Murat Ali Aydın’ın yaptığı, Mustafa Nevzat’ın 90 yıllık yol hikayesini konu alan konserlerin ilki İstanbul ICC Harbiye Oditoryumu'nda gerçekleşti. Oğuzhan Balcı yönetiminde Dilek Türkan ve Cihan Okan'ın solistliğinde bu proje özelinde bir araya gelen İstanbul Senfoni Orkestrası davetlilere unutamayacakları bir gece yaşattı.

Türk ilaç endüstrisinin gelişiminde öncü rol üstlenen, insan sağlığının yanı sıra tüm faaliyetlerini çevrenin korunmasına odaklanarak tamamen yenilenebilir enerji kullanımı ile gerçekleştiren Mustafa Nevzat, 90 yıllık yol hikayesini “90. Yıl Konserleri” ile birlikte kutlamaya başladı. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın en yüksek standartlara sahip ilaç pazarlarına ihracat gerçekleştiren Mustafa Nevzat, “90. Yıl Konserleri”nin ilkini İstanbul ICC Harbiye Oditoryumu’nda gerçekleştirdi.

Genel sanat yönetmenliğini Murat Ali Aydın’ın üstlendiği, Oğuzhan Balcı yönetiminde Dilek Türkan ve Cihan Okan’ın solistliğinde bu proje özelinde bir araya gelen İstanbul Senfoni Orkestrası, Cumhuriyet tarihine ilişkin özel eserler, dans gösterileri ve arşiv görüntüleri ile davetlilere unutamayacakları bir gece yaşattı.

"ÇALIŞMALARIMIZA HIZ VERİP, ÖNCÜLÜĞÜMÜZÜ PERÇİNLEYECEĞİZ"

Gecenin açılışında Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt bir Türk markası olan Mustafa Nevzat’ın eczacılık endüstrisinin gelişiminde ilk günden itibaren öncü bir rol üstlendiğini söyleyen Mustafa Nevzat İlaç Sanayii Genel Müdürü M. Levent Selamoğlu, “Mustafa Nevzat İlaç Sanayii olarak, yolculuğumuza bundan 90 yıl önce, ulusumuzun yeni yeni filizlendiği yıllarda başladık. Cumhuriyetimizle yaşıt bir Türk markası yaratmanın gururunu ve köklü bir kurum olmanın sorumluluğunu taşıdık. 90 yıldır sağlık için bilimin yolunda, ülkemizde çağdaş eczacılığın kurulmasına ve Türk eczacılık endüstrisinin gelişimine öncülük ettik. Bir ulusun yeniden doğduğu yıllarda başlayan yolculuğumuz süresince insan hayatının önemi, en sarsılmaz değerimiz olarak yerini korudu. Engin deneyimimiz, modern teknolojinin de desteği ile bugün Türkiye’de ve dünyanın en yüksek standartlarına sahip ilaç pazarlarına ihracat gerçekleştiriyoruz. Kuşağında fark yaratan bir kuruluş olarak, her geçen gün kendimizi yenileyerek pazardaki payımızı istikrarlı bir şekilde artırıyoruz. Son 5 yılda yakaladığımız çift haneli büyüme oranları ve geçtiğimiz yıl Amerikalı biyoteknoloji şirketi Amgen ile yaptığımız güç birliği ile çalışmalarımıza hız verip, önümüzdeki dönemde sektördeki ilklerimizi sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

İlaç ve ilaç hammaddesi üreticisi olarak kurulan, gerçekleştirdiği çalışmalarla Türk ilaç endüstrisine öncülük eden Mustafa Nevzat İlaç Sanayii, Cumhuriyet ile yaşıt bir Türk markası yaratmanın sevincini, konserlerin yanı sıra TEMA Vakfı iş birliği ile oluşturulan “Mustafa Nevzat 90. Yıl Hatıra Ormanı” ile ölümsüzleştiriyor. Bu kapsamda İzmir Bayındır Bozdağ Hatıra Ormanı’na tüm paydaşları adına birer fidan dikildi.

90. Yıl Konserleri"nin ikincisi ise, 18 Kasım 2013 Pazartesi günü Congresium Ankara’da yapılacak.

Pencereyi Kapat