İhracat

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. ilk ihracatını 1988 yılında Cezayir'e gerçekleştirmiştir. Bunu izleyen yıllarda ihracat yapılan ülke sayısı 33'e, ihracat hacmi 26,5 milyon kutuya ulaşmıştır.

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. 2003 yılında yurtdışında adını, MN Pharmaceuticals olarak tescil ettirmiştir.

Son zamanlarda ihracat politikasında köklü değişikliklere giden Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. bitmiş ilaç ihracatı, teknoloji transferi, ilaç hammaddesi ihracatı, ilaç ruhsat dosyaları (örneğin, ampisilin / sulbaktam 2:1 enjektabl ve sulbaktam mono Almanya'da ruhsatlanmıştır) ve yurtdışı üretim anlaşmalarıyla güç kazanmıştır.

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. ürünlerinin ABD'de satış, pazarlama ve dağıtımı için ABD'nin önde gelen jenerik ilaç firmaları ile stratejik ortaklık anlaşmaları imzalamış ve 2005 yılında ilk ANDA dosyasını FDA onayına sunarak Türk İlaç Endüstrisi için de bir ilki gerçekleştirmiştir. Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. ABD'ye bitmiş ürün ihracatı yolunda bu önemli adımı atarak diğer Türk şirketlerinin de önünü açmıştır.

Kasım 2006'da alınan FDA onayını takiben, Mayıs 2007'de Türkiye'den ABD'ye ilk bitmiş ürün ihracatı gerçekleştirilmiştir.

  • İhracat Yapılan Ülkeler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.